Pożegnanie księdza Karola Stehlina w Kaplicy w Chorzowie

15 czerwca wierni kaplicy w Chorzowie żegnali księdza Karola Stehlina, który w połowie sierpnia opuści Polskę i zostanie przełożonym dystryktu Azji.

Obrazek

Obrazek

Oto treść listu z podziękowaniami jaki od wiernych z Chorzowa otrzymał ksiądz Karol:

 

Chorzów 15 czerwca 2014 r.

Ksiądz Karol Stehlin

Przełożony

Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

Składamy Księdzu najserdeczniejsze podziękowania za długoletnią pracę duszpasterską w Polsce, z której obficie czerpaliśmy korzyści duchowe. Osobowość  Księdza pozostawi w nas niezatarty ślad, a przekazane nauki duchowe prowadzić nas będą ku poznawaniu tajemnic Pana Boga. Wskazał nam Ksiądz również skąd czerpać nadzieję i jak znajdować wsparcie w modlitwie, jak rozwijać i pielęgnować nasze życie duchowe, które będzie przepustką do życia wiecznego. Przypomniał nam Ksiądz rolę Najświętszej Maryi Panny w obecnych czasach jako najkrótszą i najpewniejszą drogę do Jej Boskiego Syna. Na długo pozostanie w naszych sercach Jej obraz jako doskonały wzór miłości i posłuszeństwa.

Dziękujemy za wszystkie starania, których owocem są kaplice Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X w naszym kraju, szkoły dla najmłodszych wiernych, wykłady, artykuły i publikacje książkowe. Dzięki tej ogromnej pracy ofiarowanej przez Księdza Panu Bogu poznaliśmy Tradycję katolicką całkowicie zapomnianą, która oby na zawsze pozostała  w naszych sercach.

Na nowej drodze duszpasterskiej życzymy Księdzu opieki Matki Bożej, wszelkich łask Bożych, uświęcenia własnej duszy i poddania Jego najświętszej woli przez ręce Niepokalanej. Pragniemy, by w tych dalekich stronach towarzyszyły Księdzu nasze uczucia wdzięczności i sympatii oraz zapewnienie o modlitwach, które będziemy w Księdza intencji słać do Pana Boga Wszechmogącego za pośrednictwem Maryi.

Z tradycyjnym BÓG ZAPŁAĆ!

 

Wierni Kaplicy
św. Maksymiliana Kolbe w Chorzowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.