Petycja w obronie czci Niepokalanej

Z okazji jubileuszu 40.lecia wpisania kaplicy pałacowej w Akwizgranie (Aachen, Niemcy) na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO zorganizowano konkurs na zaprojektowanie “nowych szat dla Maryi”, którymi ma być “ozdobiona” słynąca łaskami figura Matki Boskiej w Akwizgranie. Konkurs ma na celu “modernizację form oddawania czci Matce Bożej w duchu sztuki współczesnej”; mile widziane są projekty nowatorskie, np. dżinsy, bikini, w stylu goa itp., a więc już nie wytworne i wspaniałe, lecz bezwstydne i frywolne.

Konkurs poparła kapituła katedralna w Akwizgranie!

Katolicy w Niemczech utworzyli petycję, której celem jest zakończenie konkursu na “Nowe szaty dla Maryi”. Aby ukrócić tak straszliwe znieważanie Matki Bożej, katolicy z całego świata składają głosy protestu. Protest można składać do 27 września.

Zwracamy się z prośbą do Rycerzy Niepokalanej, a także do wszystkich, którym leży na sercu obrona czci Matki Bożej, aby poparli petycję. Można to zrobić przez internet, wchodząc na stronę:

https://www.openpetition.de/petition/online/unterschriften-sammlung-gegen-die-aktion-ein-neues-kleid-fuer-maria#petition-main

oraz kierując się podanymi tam wskazówkami w j. polskim.

WAŻNE: Aby potwierdzić udział w petycji, należy aktywować link, który pojawi się na skrzynce mailowej.

https://kaiserinvonaachen.files.wordpress.com/2018/07/flyer_unterschriftensammlung10.pdf

https://kaiserinvonaachen.wordpress.com/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.