Ogłoszenia na XX niedzielę po Zesłaniu Ducha Św., 23 października 2022

Kaplica rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Kolbe w Chorzowie,
Ogłoszenia na XX niedzielę po Zesłaniu Ducha Św., 23 października 2022

  1. O godz. 8.10 i po Mszy św. wieczornej katechezy dla dorosłych.
  2. Jutro (poniedziałek) Msza św. o godz. 7.00. W sobotę wg zwykłego planu.
  3. W związku z zapytaniami wiernych dotyczącymi postaw podczas Mszy św., w kaplicy można znaleźć karteczki z opisem. Msze recytowane, z pieśnią na wejście, ofiarowanie i wyjście, odprawiają się w kaplicy w niedziele o godz. 7.00 i 18.00, w święta II klasy jeśli nie jest to Msza śpiewana oraz w I piątki i soboty. Pozostałe Msze św. w dni powszednie odprawiane są jako czytane.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. O godz. 8.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z Różańcem, podczas którego zostanie odczytany Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za wspólne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tego dnia nie będzie katechezy.
  5. Zachęcamy do lektury papieskich encyklik o Różańcu i NMP, doskonałych jako lektura duchowa na miesiąc Różańca św.
  6. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2022 r. w znacznej mierze przyczynił się do ochrony życia nienarodzonych dzieci. Środowiska aborcyjne nie ustają jednak w działaniach zmierzających do zabijania najmniejszych. Obchodzą prawo, promując i organizując tzw. aborcje, a prokuratury nic z tym nie robią, bo brakuje ścisłych przepisów ścigających sprawców tej zbrodni. Dlatego trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Aborcja to zabójstwo”. Jego celem jest ratowanie dzieci przed tą okrutną śmiercią i uniemożliwienie jej promocji. Fundacja Życie i Rodzina będzie zbierać podpisy po każdej Mszy świętej w następną niedzielę. Przepisy wymagają podania numeru PESEL oraz adresu zamieszkania. Dane te nie będą przetwarzane, a jedynie złożone do Sejmu. Zachęcamy do złożenia podpisu w obronie życia dzieci.
Ten wpis został opublikowany w kategorii porządek nabożeństw. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.