Ogłoszenia na XXIV niedzielę po Zesłaniu Ducha Św., 20 listopada 2022

Kaplica rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Kolbe w Chorzowie,
XXIV i ostatnią niedzielę po Zesłaniu Ducha Św., 20 listopada 2022

 1. Dziś katechezy dla dorosłych o godz. 8.10 i po wieczornej Mszy św.
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze św. w kaplicy odprawiać się będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 3. W kaplicy można nabyć za dobrowolną ofiarą poświęcone opłatki wigilijne. Dochód z ofiar przeznaczony będzie na budowę kościoła w Świętochłowicach.
 4. Dziękujemy za każdą dotychczasową pomoc przy budowie. Wszystkich, którzy dysponują czasem w sobotę 26 listopada, zapraszamy do pomocy przy czyszczeniu plandek na placu budowy. Chęć pomocy proszę zgłaszać p. B. Graczykowi (tel.: 503 918 617).
 5. Rekolekcje adwentowe w naszej kaplicy odbędą się w sobotę 3 i niedzielę 4 grudnia. Harmonogram podany będzie w przyszłym tygodniu.
 6. Prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską. Zgłoszeń dokonać można za pośrednictwem formularzy, bądź drogą elektroniczną na adres j.wawrzyn@fsspx.email, pisząc w tytule wiadomości: KOLĘDA – NAZWA MIASTA – NAZWISKO I IMIĘ. Zachęcamy także do zgłoszeń zbiorowych, od wiernych mieszkających w pobliżu siebie, co znacznie ułatwi logistyczne opracowanie planu „kolęd”.
 7. Wraz z pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynają swoją działalność róże różańcowe przy naszej kaplicy. Szczegóły oraz intencja zostaną podane drogą mailową.
 8. W I niedzielę adwentu tj. 27.11.2022 r., ks. Karol Stehlin FSSPX odprawi w Częstochowie Mszę Świętą oraz wygłosi wykład pt.: „Msza Święta wszech czasów – serce naszej wiary”.
  SZCZEGÓŁOWY PLAN:
  09.30 – różaniec i możliwość spowiedzi
  10.00 – Msza Święta
  11.30 – wykład ks. Karola Stehlina
  MIEJSCE: Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny (centrum konferencyjne),
  ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa

UWAGA! Od I Niedzieli Adwentu przez cały okres Bożego Narodzenia śpiewać będziemy antyfonę “Alma Redemptoris Mater” (TD s. 40) — zachęcam do treningu już teraz! 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=iq5CKlOyeMk

Ten wpis został opublikowany w kategorii porządek nabożeństw, wykłady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.