Ogłoszenia na 3 Niedzielę po Wielkanocy, 30 kwietnia 2023 r.

Kaplica rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Kolbego w Chorzowie,
3 Niedziela po Wielkanocy, 30 kwietnia 2023 r.

  1. O godz. 8.10 i 19.00 katecheza dla dorosłych, zaś po sumie katecheza dla dzieci.
  2. Pamiętajmy dziś w modlitwach o pannie Karolinie Pijanowskiej, która przyjmie dziś w nowicjacie Sióstr Bractwa św. Piusa X w Goeffingen habit zakonny. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich siostrach Bractwa oraz kandydatkach do życia zakonnego.
  3. Dnia 1 i 3 maja, w Uroczystość św. Józefa i NMP Królowej Polski, Msze św. w kaplicy zostaną odprawione o godz. 9.00. 3 maja, w naszej kaplicy będzie sposobność przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Termin zgłoszeń upływa dzisiaj.
  4. W piątek 5 maja przypada I piątek miesiąca: od godz. 17.00 Godzina święta z możliwością przystąpienia do spowiedzi, o godz. 18.00 Msza św. o godz. 19.30 będziemy odmawiać Różaniec na rynku w Katowicach.
  5. W sobotę 6 maja przypada I sobota miesiąca: od godz. 8.00 Adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością spowiedzi, a o godz. 9.00 Msza św.
  6. Fundacja Kampanii Społecznych im św. Stanisława Papczyńskiego zaprasza na Marsz dla Królowej Polski, który odbędzie się 3 maja w Częstochowie. Ruszamy o godzinie 13:00 z placu Archikatedry Częstochowskiej. Marsz ma charakter wyłącznie modlitewny. Chcemy się modlić w intencji: grzeszników, dusz w czyśćcu cierpiących oraz o nawrócenie i pomyślność dla naszego Narodu. W tym roku będziemy szli pod hasłem „Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie”. Poprzez to wydarzenie pragniemy każdego roku przywracać Polakom pamięć o Naszej Królowej, Najświętszej Maryi Pannie. Zapisy wyjazdu na marsz na tablicy ogłoszeń.
  7. 27 maja odbędzie się pierwsza Piesza Pielgrzymka Tradycji z Chorzowa do Piekar Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 8.00 Mszą św. w naszej kaplicy. Po dojściu do sanktuarium ok. godz. 14.00 Droga Krzyżowa na dróżkach kalwaryjskich. Trasa liczy ok. 16 km po różnej jakości drogach (w tym piaski oraz dwa strome podejścia!) Zorganizowany będzie także autokar powrotny. Prosimy o zgłaszanie się na pielgrzymkę za pośrednictwem formularza internetowego https://forms.gle/krFPFGf3mief6u1i8
Ten wpis został opublikowany w kategorii porządek nabożeństw. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.