Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu, 03.03.2024

Ogłoszenia 03.03.2024 na 3. niedzielę Wielkiego Postu dla kaplicy w Chorzowie:

1. (Po Mszy świętej katecheza.)

2. W tym tygodniu dodatkowa Msza święta w czwartek o 17:00. Plan rekolekcji wielkopostnych (15-17.03) znajduje się na tablicy ogłoszeń.

3. Na początku i końcu maja odbędą się dni skupienia dla rodzin w Broku nad Bugiem. Szczegóły będą podane wkrótce. Zapisy elektroniczne ruszają 11 marca. Liczba miejsc ograniczona.

4. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy szukali nowego miejsca na kaplicę i za wszystkie nadesłane propozycje!
Z racji upływającego czasu musieliśmy podjąć ostateczną decyzję. Po odwiedzeniu ośmiu miejsc i konsultacji z Przełożonym Dystryktu, ks. Karolem Stehlinem, wybór padł na salę znajdującą się w Katowicach przy ul. Uniczowskiej 13. Mamy świadomość o utrudnionym dojeździe dla niektórych Wiernych, lecz perspektywa długo wyczekiwanej zmiany kaplicy na większą (wzgląd duszpasterski) i bardziej godną do odprawiania Mszy św. jest tu decydująca. Będziemy mieli do dyspozycji 430 m2. Sama kaplica będzie mieć ok. 300 m2, o wysokości ponad 5 metrów i nie wymagająca remontu. Mamy własny parking na ponad 20 samochodów, 4 toalety, wygodne pomieszczenie na zakrystie i zaplecze. W odległości 100 metrów jest kościół i duży parking. Zaraz obok znajduje się przystanek autobusowy, a 10 min piechotą jest stacja PKP Podlesie, z której dojeżdża się w 15 min. do centrum Katowic.

W związku z tym ulegnie zmianie również porządek nabożeństw:
– Niedziela: różaniec 7:40, 8:10 katecheza, 8:30 Suma. Druga Msza św. o 18:00. Dzięki tym zmianom od 7:30 będzie spowiadało dwóch kapłanów jednocześnie, drugi kapłan pomoże też przy rozdawaniu Komunii św.
– Pierwsze piątki: od 17:00, 18:00 adoracja, 19.00 Msza św. Wskazówka dla kierowców, Ligota bywa często zakorkowana, tak więc polecamy trasę naokoło przez Murck.
– Soboty bez zmian.

Uroczyste poświęcenie kaplicy wraz ze zmianą harmonogramu planowane jest na piątek 22 marca, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl. W związku z tym musimy dość szybko zacząć działania. Proszę o kontakt osoby, które mogłyby pomóc w pracach związanych z aranżacją kaplicy i przenosinami. Z tej racji w czwartek będzie dodatkowa Msza św. wyjątkowo o 17:00, po niej spotkanie organizacyjne dla osób chętnych do pomocy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii porządek nabożeństw. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.